Poznaj specjalistów, tworzących kadrę Centrum Medycyny Konopnej.

dr n. med. Magdalena Nita
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Studiów Doktoranckich WUM. Pracuję w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UCK WUM, gdzie odbywam szkolenie specjalizacyjne w zakresie chirurgii ogólnej. Wykładam na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zdobywałam doświadczenie od najlepszych specjalistów w kraju i za granicą. Jestem autorką i współautorką licznych artykułów w recenzowanych czasopismach. Dyrektor ds. Medycznych w Centrum Medycyny Konopnej.
Moją pasją jest żeglarstwo. Do tego szermierka i jazda konna.

lek. Judyta Faliszewska
specjalista medycyny rodzinnej / psychiatria
Od 10 lat pracuję jako lekarz POZ. Dodatkowo przez 2,5 roku pracowałam w Oddziale Psychiatrycznym Ogólnym.
Specjalizację z Medycyny Rodzinnej ukończyłam w 2019 roku. Jako lekarz rodzinny w swojej praktyce zawodowej mam styczność z różnymi jednostkami chorobowymi u pacjentów, praktycznie w każdym wieku. Od roku mam doświadczenie w terapii medyczną marihuaną, które nieustannie poszerzam.
W wolnych chwilach pochłania mnie żeglarstwo, nurkowanie i mermaiding.

lek. Mikołaj Zimny
neurochirurg
Jestem absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
W codziennej praktyce opiekuję się chorymi z pełną gamą schorzeń ośrodkowego układu nerwowego wymagających zaopatrzenia chirurgicznego, jednak w głównej zajmuję się pacjentami cierpiącymi na schorzenia kręgosłupa (dyskopatie i stenozy) oraz zespoły bólu przewlekłego na tle chorób neuroonkologicznych i zwyrodnieniowych kręgosłupa.
Pasjonuje mnie wspinaczka sportowa, żeglarstwo, fantastyka naukowa XX wieku oraz powieści graficzne europejskich twórców

lek. Iwo Mysiak
anestezjolog
Od 2019 roku jestem związany z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Lublinie gdzie pracuję w Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii.
Na co dzień opiekuję się pacjentami operacyjnymi planowymi i ostrymi, jak również tymi ciężkimi, którzy wymagają intensywnej terapii. Leczeniem bólu zainteresowałem się w trakcie studiów. Nabierając doświadczenia na oddziałach Onkologicznych i Intensywnej Terapii, szczególnie podczas pracy z pacjentami paliatywnymi, nauczyłem się jak ważne dla skutecznej terapii bólu jest zadbanie o komfort nie tylko fizyczny, ale i psychiczny pacjenta. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę o najnowsze wytyczne w zakresie leczenia bólu, tak aby móc zapewnić pacjentom najwyższą jakość i komfort życia.
Sprawdzam nowinki technologiczne, poza tym interesuje mnie motoryzacja i żeglarstwo.

dr n. med. Agnieszka Machlańska
2007-2012 pracowałam w Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Łodzi, gdzie zdobyłam tytuł naukowy. Od 2013 r. specjalizuję się w leczeniu chorych na stwardnienie rozsiane, mając pod swoją opieką setki chorych, każdego dnia prowadząc ich farmakoterapię oraz poznając specyfikę choroby. Mam wieloletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów cierpiących na inne schorzenia neurologiczne: chorobę Parkinsona, różne zespoły bólów głowy, kręgosłupa, padaczkę, otępienie w ramach poradni neurologicznej.
Wolny czas, którego jako mama czwórki dzieci nie mam zbyt wiele, spędzam aktywnie fizycznie. Moim hobby są motocykle.

lek. Mateusz Jagielski
anestezjolog
Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Od 2017 roku pracuję w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej terapii Szpitala Specjalistycznego W Wejherowie. Przekrój pacjentów, których spotykam w codziennej pracy jest bardzo zróżnicowany. Opiekuję się pacjentami w okresie okołooperacyjnym planowym i pilnym. Bardzo często mam do czynienia z chorymi, którzy oczekują pomocy w uśmierzaniu bólu przewlekłego lub wsparcia w leczeniu paliatywnym. Nieustanie poszerzam swoją wiedzę by móc jak najlepiej pomagać zgodnie z najnowszymi obowiązującymi wytycznymi. Posiadam certyfikaty Europejskiej Rady Resuscytacji kursów ALS, EPALS, NLS. Jestem instruktorem ALS.
Wolny czas spędzam na treningach cross. W sezonie letnim rower, rolki. Zimą łyżwy. Chętnie sięgam po twórczość Sapkowskiego.

lek. Marta Pabianek
specjalista onkologii klinicznej
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalista onkologii klinicznej. W pracy zawodowej zajmuję się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych. Posiadam doświadczenie kliniczne z zakresu leczenia guzów litych z wykorzystaniem chemioterapii, immunoterapii oraz terapii celowanej.
W Centrum Medycyny Konopnej zajmuję się takimi schorzeniami, jak:
ból ostry i przewlekły, ból związany z chorobą nowotworową, leczenie wspomagające w terapii nudności i wymiotów związanych z chemioterapią i radioterapią, medycyna paliatywna, zaburzenia snu, kacheksja.
Poza pracą pochłania mnie terrarystyka, gry planszowe, rękodzieło, literatura fantasy i sport..

Alicja Małysz
Opiekun Pacjenta
W Centrum Medycyny Konopnej dbam o to, aby każdy z Pacjentów został objęty najlepszą opieką jeszcze zanim rozpocznie terapię. Odpowiadam na pytania, udzielam informacji i kontaktuję się z Pacjentami telefonicznie, mailowo oraz poprzez chat.
Uwielbiam książki Marii Nurowskiej, interesuje mnie życie Nikoli Tesli, ale najczęściej można spotkać mnie na spacerze z moim ukochanym psem.